...Na rajčeti Velikonoční přáníčka...

 
 

Hill's cup - Plzeň

Yetty
Honem,honem,letím sem jak blázen.Páníček Honza ještě vydýchává po náročném závodě a já se mu sem nechci moc pléct.Ale tohle mně nedá a já to nechápu.V pátek mě nechali páníčci doma,mám hlídat ledničku.Ležím tedy v předsíni a svědomitě plním své povinnosti.
Sobota.Všichni ráno vstávají brzy a helekaj fofr..Kam zas jedem?Na trek?To je přeci dálka,to nestihnem!Padá mi úlevou ofina.Né,jen na Bolevák.To je asi 7km.od mojí oblíbené špajsky.Ani jsem se nestačil uvelebit v autě a už jsme na místě.Údajně jsou to důležité závody.A proto potřebuji pomoc abych to pochopil !PROTOŽE.
Nejdřív spatřím známého závodníka Zetóurka
Pak moji závodnici Andrejku
Vždycky křičí u každý louže kterou cestu vymetou: ,,Nechlastej a makej".
Chápete to?Yettík

 

Fotky na: Hill s cup - Plzeň

Lentilka
Tak to vám bylo zas něco.1-3.5. se u nás konaly závody v canicrossu a v dalších individuálních sportech.Moc jsem se na tento závod těšila už proto, že tam budou kámoši.Takže v pátek navečer jsme vyrazili na Bílou Horu, kterou s Yettíkem dobře známe.Vyskočim z auta a co nevidim, jsou tu i člověčí kámoši!!!Páníček se začíná rozcvičovat a já jdu na procházku. Vše rychle utíká a tak než se rozkoukám stojím na startu.
Všechny poznávám, jen některý pesany s páníčky neznám ,,to asi budou nějaký začátečníci" říkám si.Páníček mi šeptá ať se snažim je to důležitej závod.Už jen pár běžců a jsme my.Začínám se soustředit.5,4,3,2,1 GO!!
Úspěšně vyletíme jako evropáci.Před náma běží Erbs, zkusíme ho dohnat.Marně.Vybíháme větší kopec a běžíme poslední rovinku.Sotva jsem se rozběhla už jsem v cíli.Páníček je docela spokojen a já taky.
Páníček s paničkou se jdou ještě najíst a já na ně čekám v autě.Nastartujem "tank" a jedem domů.,,Tak zas zejtra".
Sobota
Vstáváme dost brzo.Zabalíme věci a vyrážíme.Máme dost času na relax, přípravu.Také človíčci neopomenuli přípravu!Schyluje se k závodění.Páníček se jde zas rozklusat.Když přiběhne, nasadí mi postroje, dá mi napít a vybíháme na start.,,Dneska to bude hromaďák, Lenti, tak doufám, že to bude o něco zas lepší.Pár vteřin a start!!!Seskupíme se hned po pár metrech du skupiny.Běžíme tu horší, těžší kopcovitou část.Někteří nám dáváj už několik vteřin, ale my bojujem o lepší pozici!Zatím běžíme na 9. místě.Máme za sebou polovinu trati.Kopcovitá část se mění na rovinu a pak na kopce dolů.Právě v jednom dobíháme a následně i přebíháme další dva běžce.Sebíháme dolů a vtom vidíme Janičku.Mrknu na ní a běžim dál.Dýchá nám na paty soupeř, snažim se, ale nesetřesem ho.Poslední metry do cíle nás předběhne.Konečně dobíháme.Mají tu i přichystanou vanu pro osvěžení jéé, to je supr.Páníček je vyřízenej a já taky.
Dojdem k autu kde na nás čeká Yettík.Napiju se a lehnu si do trávy.Človíčci si vyndaj židličky a sedou si k nám.Poslouchám co si povídaj, prej, že Yettík poběží dětskou s Andíkem.Vidím na Yettíkovi obličeji lstivý úsměv.Za pár minut se okolo nás vytvoří početná skupina dětí a pesanů.Yettík je oblíkán do závodního a já se jen koukám.
Celá skupina se rozejde ke startu, kde vyfasujou startovní čísla.Běží i Zeťourci!!!Ke konci Andy s Yettíkem.Andíkovi se nechce, ale Yetty vypadá nabuzenej.Vybíhavaj, ale mají hned na záčátku defekt.Andík si chce hrát,usedá na zem a tak jí panička zvedá a posazuje na Yettíka.Nakonec vše dopadne dobře a tak si můžou vychutnat pocit úspěšně dokončeného závodu.Sice jsou poslední, ale to vůbec nevadí.
Človíčci si zas sednou na židličky.A vymýšlej další akcičku.Prej, že půjdem na výlet k Boleváku.Relaxuju, otravuju Yettíka a těšim se.Po chvilce se všichni zvedaj a jdou pro pesany.Půjdem se ochladit do vody, supr nápad.Vyrážíme známým směrem.Jako vodní živel skočim do vody jedna z prvních.Přidaj se k nám i človíčci a dokonce Vašíček si zaplave.
Páníček má nejdřív mě a pak si dojde pro Yettíka ať si to taky užije.Malá Andy začne brečet a chce za námi.Proto páníček do třetice jde i s ní do hloubky.Skvělý zchlazení, ale musíme zas zpátky.Andrejky nepřestávají řev který způsobily rostoucí zuby začíná být neúnosnej.Začíná se nám stmívat.Zažili jsme zas supr den, ale musíme domů.Rozloučíme se se všema a odjíždíme.
Neděle
Ráno začíná blázinec.Vůbec nestíháme a tak vyjíždíme s menšim zpožděním.Po včerejšim výkonu jsme se vyhoupli na 7.místo. Doufám, že si ho udržíme a možná i vylepšíme.Tak tedy, přijíždíme se Zeťourkama.Také odjíždí denně domů kvůli našemu šťěnátku.Každej den se mají narodit Agince.Bohužel nic, tak snad už brzyJsou to nervyJá už se na prcka moc těším.Tentokrát se Jirka Stejskal rozcvičil podle mistryně světa Soni.Prej aby dneska dohnal Strnada...Hodinky ukazujou něco po třičtvrtě na devět.Jdem pomalu ke startu.Poslední chvilky před startem věnuje páníček menší rozcvičce.Poslední vteřiny.....GO!!!Nikdo přede mnou neběží a tak vyběhnu pohodlněji.Užívám si běhu, ale co neslyším ,,hop, hop" soupeři za náma a hned tří.Páníček maká z posledních sil a já se snažím co mi tlapy stačí taky makat..Po vypjatém souboji se soupeřkou doběhnem konečně do cíle.Oba dva jsme k.o.Hlavně, že jsme udželi to 7. místo!Za hodinku tu budou štafety tak jdem ať se tu nepletem.Po hodinovém odpočinku se jdem podívat jak to Zeťourci makaj.,,Rychle na start", ,,Ještě nám schází koloběžkář" ....Ještěže také neběžíme.Canicrossaři jsou připraveni na hromaďák.Start!!!
Skvělej hromadnej start.Takhle by se mělo běhat na každých závodech!!!!Zeťourek jede na koloběžce s relativně nejrychlejšíma človíčkama.Janička pojede na kole, tak na oba s napětím čekáme.První canicrossaři už předávaj dalším štafetu.Janička vyjíždí zdolat trať.
Billy hezky táhne tak okolo nás jen přefrčí.Projíždí další a další a v tom dojíždí první namakanec z nich do cíle a odtartuje Vašíčka.Vašík neváhá a s plných sil jede s Ejminkou.Zatínám tlapky a fandíme.
Rychle se přesouváme do prostoru cíle.Janičku už ani nestačíme vyfotit.Vyčkáváme na Vašíčka, který měl malý náskok (cca.20 vteřin).Slyšíme ,,už budem v cíli pojď, pojď" a následně uvidíme Martinu Štěpánkovou, která si jede pro první místo.Za ní hned druhej koloběžkář, sjíždí už poslední kopec.Konečně uvidíme na kopci Vaška.Ani né 15m jede za nim další.Doufáme,že místo udrží.Křičíme radostí. Vaškova štafeta skončila na 3.místě.Vašek nám sotva stačí odpovídat...Dojdem s nima k autu a čekáme na vyhlášení.Páníčkové balí věci, uklízí a já s Yettíkem si užíváme řádění a hloubení děr..Človíčci se jdou ještě najíst, snad to stihnou.Za hodinku přiběhnou a rychle běží s námi na vyhlášení.Najednou mi dochází, že dneska jsme mohli doběhnout toho šestýho kdybych páničkovi víc pomohla, no jó no, to už se nedá nic dělat.
Byly to dlouhý době pořádný závody.Doma mi z Yettíka už v tom nicnedělání začlo hrabat.Poznala jsem další kámoše/ky zažila další úspěch i neúspěch ...Vše se vydařilo i páníček byl spokojen a tak jen doufám, že jste se taky pobavili..Zrovna mě tu otravuje ať už jdu pryč tak haf, haf a zas někdy Lentilka.

Komentáře

Vytvořeno 05.05.09 21:37 | Poslední změna 12.05.09 18:15
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one