...Na rajčeti Velikonoční přáníčka...

 
 

Běh po šesti

Jako každoročně jsme se zúčasnili skvělého závodu, který pořádá plzeňská Zoo v rámci zákazu psů do Zoo. Letos to byl už VII. ročník přičemž my běháme už pár ročníků. Nejpovedenějším ročníkem se stal ten, ještě když jsem běžel s Rikouškem (malamutem) a jako asi 9ti letý jsem vyhrál a na slavnostním vyhlášením si připil s ředitelem Zoo šampusem. Od té doby nás tato akce nadchla a pravidelně si "probíháváme" známou trať, Kilometrovku. Ovšem letošní ročník byl zas o něco hezčí. V sobotu ráno mě čekaly ještě běhací závody v Borském parku. Po téhle akci valíme se naobědvat a pak rychle na Kilometrovku. Přicházíme před stratem půl hoďky a s překvapením jen zíráme kolik je tu dvojnožců se svými miláčky. Tentokrát půčujeme i Snickerse naší kamarádce a tetě Tereze. Na místě potkáváme spoustu známých a nechybí i zástupci z klubu Severských psů celá rodina Kurákovic, kteří po běhu budou mít za úkol před pláckem u Zoo předvádět mushing. Nejprv se přihlašujem. Zjišťujem, že byla přidána nová soutěž o psa Missáka a fenu Miss. U startu se hlásíme jen do běhu, ale Vitamín nás přemluvil a navnadil nás tím, že Lentilka je náherná a abych jí přihlásil do Miss. Ok, tak se teda přihlásíme. Mezitím vybíhají první páníčci se svými čtyřnohými pesany.
My vyčkáváme ještě na starttu. Anďa celý dnešní den pojala tím, že bude zlobit. Místo aby se nás držela, tak lítala všude kolem, skákala do louží.... Dočkávám se startu. Mamča rychle mízí spolu s Anďou v croozeru v dáli. Zapínám sportestr. Všechno kolem nás při běhu je rozmazané. Ani jsme se nepokochali a stojíme v cíli. Křečovitě držíme foťák na vyfocení Snickerse s Terezou.
Naši pesani jsou na konci Kilometrovky, ostatní teprve poběží, tak ještě vyčkáme.
Všichni šťastně v cíli. Seskupujem se do malé skupinky a přesouváme k ředitelství Zoo. Tam už nás vyhlíží Martin Kurák s Kryštůfkem a Vašíkem. Dále je nachystáno pro nás občerstvení a vedle, ukázky výrobků z kůže. Po shlédnutí, uznáváme, že bychom si mohli udělat radost. Koupíme si tlapku vlka ve tvaru kruhu. Za pár minutek začne druhá část akce. Kačky přednáška o mushingu, ukázky agilit, soutěž o pesalistu (psí poslušnost, nic pro nás) a naše kategorie Miss, Missák. Začínají ukázky agilit, ve kterých se střídá různá směsice voříšků s čistokrevnými. V ukázkách vystupovali členové Křimického cvičáku, do kterého jsme taky kdysi patřili. Ani nevíme na koho se máme dívat dřív, buď na agility nebo na lítající Anďu. Domluvila Kryštůfkovi a honili se v krásně zbarveném podzimním prostředí.
Poslední člen cvičáku dobíhá na konec překážek. Potlesk, a Kačka spustila vše o mushingu do megafonu. Nejpr ukázka musherského vybavení.
V krátkosti vysvětlit pojmy, povely, potřeby x spotřeby ..... Ostatní jen zírají, co všechno je za potřebí mít a umět. Po skvělém výkladu, Martin zapřahá haskouny a objíždí okruh. V dalším okruhu se lidičky přestávají bát a chtějí svézt.. Po několikáté jízdě stojí dlouhá fronta.
Mushing sklidil velký obdiv! Celou dobu byla možnost dávat hlasy pro Missáky až do této chvíle, kdy bylo hlasování u konce. Seskupujeme se v menším plácku, podle rozdělení psů a fen. Zástupci silnějšího pohlaví to jest psi začínájí. Představuje se Kačka s Wolfíkem, Leona s Daimonkem a další...... Po vypjatém výkonu přichází na řadu opačné pohlaví.
Lentilka si sedá jako pravá dáma a vyhlíží soupeřky. ,, Lenti, neměj trému, jen se projdem kolem poroty a máme to za sebou!" Čísla stoupájí vzhůru, až přichází na nás řada. Vezmem to ve srandě, projdem kolem poroty, Vitamín řekne : ,, Za mě dva hlasy" a spokojeně odcházíme.
Dokoukáme ostatní missky. Tak a máme naše aktivity za sebou. Plac se zvětšuje a naplňuje se soutěžícímí, bojující o titul Pesalista. To je jen sedni, lehni, zůstaň..... to se nás naštěstí netýká .... Definitivní konec se brzo blíží. Všechny aktivity skončily, utvořil se jen nedočkavý kruh, čekající na vyhlášení. Probíráme vše okolo pesanů a aniž bychom dodebatovali, ozvala se muzika z repráků. Prvním čím začnem, bude soutěž Miss. Kačka s Wolfíkem se umístili na úžasném druhém místě.
V psí kategorii je jasno, kdo vyhrál. Tři fenky, včetně nás se skládáme blízko schodů. Třetí místo je rozdáno, druhé též a my s údivem přebíráme pozici vítěze a Lentilka vyhrává první ročník této soutěže.
Vesele odcházíme k fun klubu. Kocháme se hlavně nádhernou ozdobou, kterou dostala Lentilka. Hlavní akce závodu, běh Kilometrovkou, se začla vyhlašovat. Jde to rychle za sebou. Blížíme se k pátemu místu, když vtom řeknou nás. Jdem si pro diplom. Nic nás, ale neodradilo od skvělého dne. Moc jsme si ho užili, poznali nové kamarády, prožili den "netradičně" a odnesli si spoustu užitečných věciček. Příští rok zas na Kilometrovce.
PS: fotky na rajčeti

Komentáře

Vytvořeno 24.10.09 22:12 | Poslední změna 31.10.09 18:49
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one